XC Целосна автоматска голема брзина вакуум Формирање машина

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  параметар XC800
  Достапно материјал PP, PE, PET, колковите, GPPS, ПВЦ, ЕПС
  Формирана Површина (мм) 800 × 1200
  Формирана Длабочина (мм) 150
  Формирана брзина (циклуси / мин) ≤18
  Макс ширина (mm) 850
  Лист Дебелина (mm) 0,2-1,5
  Моќта на целата машина (kW) 110
  Има трошењето (МПА) 0,6-0,8
  Димензија (m) 8,0 × 2,0 × 2,5

   

  функција: 

  1. Плус-минус притиснете лиење, истегнување. Формирање област е голем.

  2. Servo лист хранење, PLC контрола, човек-компјутер интерфејс.

  3. машина е погодна за производство на производи со PP, PE, PET, GPPS, колковите, EPS, ПВЦ. Како што се чаши, кутија, сад и други тенки контејнер како млеко чаши, желе чаши, сладолед чаши, за еднократна употреба чаши за пиење, инстант тестенини чинии, брза храна кутии, храна кутии итн


 • : Претходна
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !