SERVO-720 Автоматско Servo Куп машина за правење

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тип / Параметри SERVO-720
  Достапно материјал PP, PE, PET, колковите, GPPS
  Формирана Површина (мм) 720 × 450
  Формирана Длабочина (мм) 180
  Формирана брзина (циклуси / мин) 20-35
  Макс. Широчина (мм) 720
  Дебелина (mm) 0,3-2,0
  Моќта на целата машина (kW) ≤ 55
  Трошењето на воздухот (МПА) 0,6-0,8
  Трошењето на вода (m3 / h) ≤ 0,5
  Димензија (mm) 6200 × 2800 × 2600

   

  Поле за пријавување:

  Термоформоване пакување сад, како што се чаши, кутии и чинии. Како што се млеко чаша, желе чаша, сладолед чаши, еднократна чаши, чинии инстант тестенини, брза храна кутии и така натаму.

  функција:

  1.The машина користи четири-колона структура, непречено функционирање, нискиот шум, силна стегање сила и така натаму.

  2.Mechanical и електрични, интеграција гас, висока прецизност серво да се испрати на листот, серво истегнување, Саладин контрола серво движење, за контрола на температурата Модул за контрола на интелигентен систем.

  3.A висок степен на автоматизација, производство брзина. Преку инсталација на различни форми може да произведува различни производи, за да се постигне целта на мулти употреба машина.

  4.By користење на увезени бренд-име електрични компоненти, пневматски компоненти, за да се обезбеди стабилна работа, сигурен квалитет, долг живот.

  5. целата структура е компактен, притисокот, обликување, сечење, ладење, производ дува и други функции утврдени во калап, така што процесот на производот е краток, готови висок степен, во согласност со националните здравствени стандарди.

  6. машина е погодна за производство на PP, PE, PET, колковите, GPPS и други пластични лист производи. Како што се чаши, тегли, чаши и други тенкоѕидните контејнери, како што се млекото, чаши, чаши желе, сладолед чаши, за еднократна употреба чаши за пиење, инстант тестенини сад, храна кутии и така натаму.


 • : Претходна
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !