RCX-700 Автоматско Навалите-мувла Куп машина за правење

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  режим No./Parameter RCX-700
  Достапно материјал PP, PS, PE, PVC
  Макс формирана Површина (мм) 700 × 350
  Макс формирана Длабочина (мм) 160
  Дебелина на лист (mm) 0,3 ~ 2,0
  Максимална брзина (Време / мин) 28
  Моќта на вовлекување серво мотор (kw) 5
  Моќта на главната машина (kW) 11
  Моќта на серво протега мотор (kw) 11
  Топлинска моќ на целата машина (kW) 120
  Има Фира (L / min) ≥2500
  Вода Фира (L / min) 50 ~ 100
  Димензија (mm)    14000 × 3500 × 3300

  Поле за пријавување:
  Тоа е на располагање за пластични формирање на состојба, како што се PP, PS, колковите, PVC, PET, PLA.It може да произведува различни видови на чаши, чинии, садови, капаци и кутии suchas чаши млеко, желе чаши, еднократна чаши и инстант noodlebowls.Production procedureis греење пластична фолија да се утврди во температура, користат негативни pressureto форма чаша, а потоа преку крајната уредот да transmitcups на stackingmachine, автоматски редење, броење и туркање надвор уреден.

   

  функција:

  1. машина е контролирана од страна на PLC и usetouch панел.

  2. Користење на серво мотор за хранење andstretching уред уред.

  3. Автоматско производители функција помош whichproduce пластични производи за намалување на трошоците andproduction трудот.

  4. Брзина е на располагање за високо-levelproduction линија.

  5. опрема има функција мувла меморија.


 • : Претходна
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !