HPC Серија Автоматско хидраулични Куп машина за правење

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Режим / Параметар HPC-660 HPC-700 HPC-720 HPC-750
  Достапно материјал PP, PE, PET, колковите, GPPS
  Формирана Површина (мм) 650 × 320 700 × 350 720 × 450 750 x 500
  Формирана Длабочина (мм) 120/180 120/180 120/180 120/180
  Формирана брзина (циклуси / мин) 20-35 20-35 20-35 20-35
  Max.width (mm) 660 700 720 750
  Дебелина (mm) 0,3-2,0 0,3-2,0 0,3-2,0 0,3-2,0
  Моќта на целата машина (kW) ≤45 ≤50 ≤55 ≤65
  Има трошењето (МПА) 0,6-0,8 0,6-0,8 0,6-0,8 0,6-0,8
  трошењето на вода (m3 / h) ≤0.5 ≤0.5 ≤0.5 ≤0.6
  Димензија (mm) 5500x2300x2400 5800x2500x2600 6200x2800x2600 7200x2800x2600

   

  Поле за пријавување: 

  Термоформоване пакување сад, како што се чаши, кутии и чинии. Како што се млекото, чаши, чаши желе, сладолед чаши, еднократна чаши, чинии инстант тестенини, брза храна кутии, храна кутии и така натаму.

  функција:

  1. машина прифаќа хидрауличен систем под притисок за производство на производи, стабилна трчање, мал шум, добри мувла заклучување способност.

  2. Електромеханички, гас, интеграција хидрауличен притисок, Саладин контрола, висока прецизност фреквенција конверзија.

  3. Целосно автоматски и брзо производство брзина. Со инсталирање на различни калапи за производство на различни производи.

  4. Усвојување увезени познати брендови на електрични и пневматски делови, стабилна трчање, сигурен квалитет и долг живот.

  5. Целата машина е компактен, еден калап има сите функции, како што се притискање на давање, формирање, сечење, ладење и готовиот производ дува. Краток процес, со висок квалитет на готови производи и да ги задоволи националните санитарни стандард.

  6. машина е способен за производство на PP, PE, PET, колковите, GPPS и други пластични производи, како што се чаши, кутија, сад и така натаму. На пример, чаша млеко, желе чаша, чаша сладолед, еднократна чаша, инстант тестенини сад, брза храна кутија, кутија за храна и така натаму.


 • : Претходна
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !