ASPII Серија пластична фолија екструдер

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  параметар ASPII110-800 ASPII110-1000
  Достапно материјал

  ПП, колковите, GPPS, ЈП

  ПП, колковите, GPPS, ЈП

  Дијаметар на завртката (mm)

  110

  110

  Сооднос на завртката L / D

  01:33

  01:33

  Макс. Лист Широчина (мм)

  720

  920

  Лист Дебелина (mm)

  0,3-2,0

  0,3-2,0

  Капацитет (kg / h)

  280

  300
  Моќта на целата машина (kW) 135 135

  Димензија (mm)

  15000x2200x2500

  15000x2200x2500

   

  функција:

  1.Mainly користи за производство на ПП, колковите, GPPS, ЈП лист и други материјали за пакување.

  2.Big сооднос на должина и дијаметар за завртка на екструдер.

  3.Good формирање ефект, еднаква дебелина на лист и иста брзина трчање.

  4.Advanced хидрауличен притисок со голема брзина нето промена фитинзи без запирање на машината.

  5.Convenient работа и одлична функција да се подобри ефикасноста на производството.

  6.Worm тркалото да се прилагоди на притисок ролери, лесен за ракување и висока прецизност подесување.

  7.Brighter притискање ролери површина од огледало, еднаква на температурата на ролери површина се чисти, светли и хомогена состојба.


 • : Претходна
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !